Dr Food

jedzenie, potrawy, restauracje

Czy imprezowe przekąski mogą być zdrowe?

Zazwyczaj na imprezach lekko popuszczamy sobie pasa i dajemy sobie przyzwolenie na sięganie po mniej zdrowe przekąski, jednakże wcale nie musimy tego robić, zwłaszcza jeśli zdrowy tryb żywienia stał się już naszą codziennością i pragniemy go praktykować na co dzień. Fit przekąski na imprezę potrafią przypaść do gustu nawet tym, którzy na co dzień raczej kiepsko się odżywiają. Nie zakładajmy więc z góry, że nasi goście chętnie zjedzą wyłącznie chipsy, paluszki, krakersy i pizzę. Chociaż jeden raz spróbujmy im zaproponować coś innego, znacznie zdrowszego. Dobrym pomysłem będzie też zawsze wkomponowanie w menu różnorodnych przekąsek, wśród których pojawią się i rzeczy zdrowe, i te mniej.

Warzywa zawsze są warte uwagi

Na pewno zawsze warto zadbać o umieszczenie na stole jak największej ilości warzyw. Mogą one przyjąć formę kolorowych sałatek, wzbogacanych kawałkami wędzonego łososia, jajka czy też przysmażonego kurczaka, albo też zostać owinięte w placki tortilli, kawałki ciasta francuskiego bądź umieszczone po prostu na surowo na talerzach. Mogą też być w formie warzywnych placków z cukinią dla osób wege i nie tylko. Warzywom smaku nadają zwykle podawane do nich sosy. W żadnym wypadku nie wolno o nich zapominać. Możesz nawet przygotować kilka różnych wersji sosów, by goście sami mogli je sobie wybierać i by każdy znalazł wśród nich coś, co od razu przypadnie mu do gustu. Wbrew pozorom sosy same w sobie nie muszą być ani niezdrowe, ani kaloryczne. Zamiast wykonywać je na śmietanie czy majonezie, przygotuj je z niewielkiej ilości oliwy z oliwek, octu, soku z cytryny, jogurtu naturalnego bądź musztardy. Wskazany będzie też dodatek słodyczy, ukryty pod postacią płynnego miodu albo syropu klonowego.

Zdrowe przekąski na imprezę coraz częściej da się kupić w wersji gotowej. W sklepach szukaj propozycji wegańskich i wegetariańskich, bo zwykle to właśnie one są tworzone z większej ilości warzyw i nie mają w sobie tak dużo konserwantów oraz innych dodatków. Dobrym składem potrafią wykazać się co niektóre chipsy, chrupki i inne słone przekąski. Wszystko jest kwestią umiejętnych i przemyślanych wyborów.