Dr Food

jedzenie, potrawy, restauracje

Jak łatwo wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe?

Mówi się, że „Przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka”. Ma to zarówno swoje zalety, jak i wady. Z jednej strony dobre nawyki mogą stać się naturalnym sposobem działania. Z drugiej, aby tak się stało, trzeba wykonać pewną pracą. Jak sobie z tym poradzić?

Od czego zacząć

Przede wszystkim uświadomić sobie, że zmiana długoletnich zwyczajów nie będzie wcale taka prosta. Trzeba przygotować się na wiele potknięć. Jedynie wytrwałość może zaowocować osiągnięciem wymarzonego celu.
Większość ludzi bardzo ochoczo podchodzi do zmian, rozpoczynając od postanowień. Szybsze efekty przynosi natomiast wyznaczenie celu, zapisanie go i codzienne myślenie o nim. Lepiej każdego dnia uczynić maleńki krok na drodze do samodoskonalenia, niż w pierwszym tygodniu wyczerpać całe pokłady motywacji.

Zasada małych kroczków

Zacznij od wprowadzania małych drobnych zwyczajów, np. rozbicia dotychczasowych posiłków na 4-5 mniejszych i wyznaczenia dla nich stałych pór. W kolejnym etapie wprowadzaj zdrowe jedzenie. Więcej warzyw, szczególnie surowych. Kiedy masz ochotę na słodycze lub przekąski wypróbuj zdrowsze zamienniki. Zamiast chipsów wybierz popcorn, zamiast czekolady z nadzieniem gorzką lub zrób kulki mocy.

I pamiętaj! Nigdy się nie poddawaj.

1 thought on “Jak łatwo wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe?

  1. Istnieją potrawy i produkty spożywcze, które są zdrowe i smaczne. Zaczynając od rygorystycznych i niesmacznych potraw można się szybko zrazić do zdrowych nawyków.

Comments are closed.