Dr Food

jedzenie, potrawy, restauracje

Pasztet drobiowy, który uzdrawia

Zdrowie jest najważniejsze w życiu. Jeżeli jesteś zdrowa to tym samym masz wszystko inne. Człowiek zdrowy potrafi zrobić dużo więcej niż gdy choruje. Dlatego czas zastanowić się nad tym jakie jedzenie może na uzdrowić. Ostatnio odkryłam uzdrawiający pasztet drobiowy z pistacjami. Zjedz coś pysznego i ciesz się zdrowiem! Z proporcji wychodzi około 12 porcji.

Składniki:
3 suszone grzyby, kurczak 1800 g, 3 marchewki, 2 pietruszki, ziele angielskie, 100 g pistacji, łyżka masła, 2 cebule, 500 g wątróbek drobiowych, 4 jajka, 100 ml śmietany, sól, pieprz, gałka muszkatołowa.

Sposób wykonania:
Grzyby trzeba przebrać i mocno namoczyć na co najmniej 3 godzinki. Później po tych godzinach trzeba je dusić z umytym i przyszykowanym kurczakiem, marchewką, pietruszką i zielem w niewielkiej ilości wody, aż wszystkie składniki będą mięciutkie. Po tym czasie możesz z kurczaka usunąć kości, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś przed duszeniem. Wziąć pistacje i oddzielnie pogotować około 7minut. Wziąć masełko i zeszklić na nim cebulkę, pokrojoną wątróbkę podsmażyć razem. Następnie trzeba kurczaka, wątróbkę z cebulką oraz warzywa z pistacjami zmielić dwa razy. Do tak zmielonych rzeczy dodać śmietanę, przyprawić do smaku. Następnie czas na wyrobienie masy, przełożenie całości do formy natłuszczonej i posypanej tartą bułką, jak u babci. Piec 50 minut w temperaturze 190 stopni Celsjusza.

Uzdrawiająca moc tego dania gromadzi się w składnikach. Kurczak zadba o Twoje stawy, a pozostałe składniki oczyszczą Ciebie z toksyn. Pistacje to źródło wielu witamin. Smacznego!